Odkryj emocje w Widokowej

Zobacz skrawek naszego świata. Widokowa nie była skrzętnie zaplanowanym przedsięwzięciem biznesowym,, ale jak to z Nami bywa – nie wytrzymaliśmy zbyt długo w stanie relaksu.

A wszystko zaczęło się od małego krzaczka…

Winnica pojawiła się wręcz przypadkiem – świetny czas nasłonecznienia, sprzyjające nachylenie, perfekcyjna wręcz do uprawy winorośli gleba – znaleźliśmy zdecydowanie więcej za, niż przeciw. I tak oto w 2013 roku posadziliśmy pierwsze sadzonki, które 10 lat później zajęły już 4 hektary powierzchni naszego wzgórza.

Codziennie staramy się pokazać, w jak cudownym miejscu żyjemy i jakimi emocjami potrafimy obdzielić wszystkich, którzy się w nim znajdą.

Widokowa w liczbach

470

Tyle metrów n.p.m. – rozpościera się nasze wzgórze.

2013

W tym roku posadziliśmy pierwsze sadzonki winorośli.

130

Tyle kilometrów horyzontu towarzyszy degustacjom naszych win.

4

Tyloma hektarami plantacji opiekujemy się w Widokowej.

1

Każda sadzonka to dokładnie 1 butelka wina. Dzięki temu cała gama aromatów jednej winorośli zamknięta jest tylko w Twojej butelce.

Dobrze Cię widzieć

Krzysztof

Pomysłodawca, motor napędowy Widokowej i człowiek orkiestra. Z wykształcenia mechanik, z doświadczenia handlowiec, z pasji winiarz, konstruktor maszyn do pielęgnacji winnic i audiofil. W Widokowej opiekuje się plantacją, odpowiada za park maszyn oraz wszystkie prace mechaniczne i budowlane a także (chyba z największym entuzjazmem) przyjmuje Gości i prowadzi degustacje wina.

Monika

Nadzoruje proces winifikacji, dba o przetwórnię, pilnuje terminów, dokumentów i faktur, gościnnie pojawia się również na froncie sprzedaży – mało kto potrafi żonglować tyloma zadaniami jednocześnie. Miłośniczka świętego spokoju i dobrego kryminału.

Weronika

Odpowiada za degustacje i sprzedaż wina, kontakt z Gośćmi, obsługuje wszystkie kanały komunikacji i social media, a także organizuje eventy w winnicy. Po pracy śledzi Formułę 1, pisze i tropi każdy samolot przelatujący nad Kombornią.

Piotrek

Nasz najświeższy nabytek, pielęgnuje plantację, niestrudzenie pracuje w przetwórni, nadzoruje wszystkie nasze projekty budowlane oraz dostawy wina. Pierwsze 27 lat życia spędził w Warszawie – w wolnym czasie z zapałem odkrywa swoje nowe okolice podczas wycieczek motocyklowych i poznaje zupełnie inne światy za sterami swojej konsoli.

Natalia

Mogliście spotkać ją u bram Widokowej przez cały sezon 2022, gdzie odpowiadała za sprzedaż i degustacje. Chwilowo rzadziej obecna w winnicy ze względu na studia, ale wspiera nas weekendowo i zdalnie. Oaza spokoju, miłośniczka włoskiej kuchni i zwierząt każdej wielkości i rasy.

Brexit

Springer spaniel angielski, urodzony w 2018 roku – nie musimy chyba tłumaczyć, skąd inspiracja na jego imię. Odpowiada za witanie Gości (szczególnie psich), asystent operatora maszyn, strażnik plantacji i kontroler jakości serów regionalnych. Miłośnik kąpieli w stawie, polowania na ptaki (rekreacyjnie i pacyfistycznie) i solidnego spania.

Widokowa to rodzina i serce wkładane w każdy zakątek naszej winnicy.

Bądźmy w kontakcie

Chętnie Ci pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. Możesz do nas zadzwonić +48 511 300 190, napisać maila kontakt@winnicawidokowa.pl lub wypełnić formularz.

Cykl wieczornych spotkań w Winnicy Widokowej przy muzyce na żywo.

Już teraz możesz kupić wejściówkę. Ilość miejsc jest ograniczona.

Strona zawiera treści alkoholowe i jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich

Czy masz ukończone 18 lat?